Hírek
HSZC
- oktatás
- tájékoztató
- pályaorientáció
Pölöskei Gáborné: „egyre több fiatal választja a szakképzést”
Egyre több fiatal választja a megújult szakképzést, a rugalmassá alakult rendszerben sok új lehetőség van – hangsúlyozta Pölöskei Gáborné, a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkára az M1-en.
Felidézte, hogy a magyar szakképzésben olyan tartalmi és pedagógiai módszertani fejlesztések valósultak meg, amelyeket a tanulók szeretnek, a vállalatok pedig elvárják, hogy a munkaerőpiacra kerülő végzős diákok rendelkezzenek a szükséges kompetenciákkal.
A helyettes államtitkár elmondta, a szakképzésbe jelentkező fiatalok nemcsak szakmát, hanem ágazatot választanak.
A jelentkezők körében a legkedveltebb ágazatok között említette a turizmust, vendéglátást, a gépészetet, elektronikát, a kereskedelmet, az építőipart, a gazdálkodás és menedzsmentet, a szépészetet, az oktatást, egészségügyet.
Pölöskei Gáborné szerint a magyar szakképzés jó karrier utat kínál, mert az innen kikerülők egyrészt jó álláslehetőséget találnak a munkaerőpiacon, másrészt bekerülhetnek a felsőoktatásba. Példaként említette, hogy az okleveles technikus területen tanulók nemcsak érettségi bizonyítványt kapnak, hanem egyetemi kreditpontokat is.
Pölöskei Gáborné kiemelte, hogy a vállalatok segítséget adnak a szakképzésben.
A szakoktatás nem tud lépést tartani a gyorsan változó technológiai, a technikai fejlődéssel, ezeket az ismereteket a duális képzés keretében a vállalatoknál, a gyakorlati képzésben sajátítják el a tanulók.
Kitért arra, hogy a legtöbb ágazatban szükség van a digitális kompetenciára. Ennek kialakulását azzal is segítik, hogy digitális tananyagokat készítenek. Jelenleg mintegy 700-720 digitális tananyag van a szakképzésben, ebből 500 szakmai, 200 pedig közismereti. Hozzátette, a digitális tananyagok előnye, hogy gyorsan tudja követni a változásokat, így rugalmas, dinamikus tudásátadásra ad lehetőséget.
Azt szeretnék, hogy a technikum a mérnökképzés előszobája legyen
– fogalmazott a helyettes államtitkár, beszélve arról is, hogy a tapasztalatok azt mutatják, az átalakult szakképzésbe nemcsak többen, hanem jobb képességű tanulók jönnek. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a szakképzésből mintegy 20 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba, és fel is veszik őket. A magyar szakképzés eredményessége a nemzetközi szakmai versenyeken elért kiváló eredményekben is megmutatkoznak – mondta.
Forrás: MTI
KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Sikeres bemutatkozás a Hova? Tovább! Állásbörze és Felnőttképzési Expon
Október 9.-én Szegeden került megrendezésre az idei év egyik legnagyobb karrier- és felnőttképzési eseménye, a Hova? Tovább! Állásbörze és Felnőttképzési Expo, amelyen a régió számos oktatási intézménye és munkaadója képviseltette magát. A rendezvénynek a szegedi Árkád adott otthont, ahol egész napos programokkal várták az érdeklődőket. Az eseményt a Délmagyarország szervezte azzal a céllal, hogy platformot biztosítson azoknak a felnőtteknek, akik tanuláson, önmaguk képzésen, vagy karrierváltáson gondolkodnak, esetleg egy új szakma megszerzésével munkahelyet váltanának.
HSZC
Nyílt napok iskoláinkban!
Nézz szét képzéseink között nyílt napjainkon és pályaorientációs rendezvényeinken!
HSZC
Hova? Tovább! Állásbörze és Felnőttképzési Expó a szegedi Árkádban
Október 9. a Te napod! – Hova? Tovább! Délmagyarország Állásbörze és Felnőttképzési Expó a szegedi Árkádban
HSZC