Ugrás a fő tartalomra

6800 Hódmezővásárhely, Bajcsy-Zsilinszky Endre u. 7-9.


+36 (62) 202-475

Széchenyi 2020

Hírek


2024. máj. 23.
HSZC
 • verseny
 • elismerés
 • HSZC iskolái
 • országos szakmai verseny

Kiemelkedő versenyeredményeket díjazott a Hódmezővásárhelyi SZC

Május 22-én a Bagolyvár Étterem adott otthont annak a különleges ünnepségnek, amelyen a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum elismerte az idei tanév legkiválóbb országos szakmai és közismereti versenyeredményeit.

Kiemelkedő versenyeredményeket díjazott a Hódmezővásárhelyi SZC

Az ünnepségen Kincses Tímea, a HSZC főigazgatója, valamint Hegedűs Zoltán, a Centrum kancellárja gratulált a diákoknak, akik kimagasló teljesítményükkel erősítették az intézményeink hírnevét.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2008 óta rendezi meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV), kibővítve az Országos Szakmai Tanulmányi Versennyel (OSZTV).

A nívós és nagy presztízzsel rendelkező országos szakmai versenyeken a következő diákjaink értek el jeles eredményeket:

 • Tóth Rita, a HSZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikum tanulója, hegesztő szakmában a 2. helyezést érte el. Felkészítő oktatói Nagy Zoltán és Héjja Péter (Hydro-kor Kft.)
 • Csanki Attila Tamás, a HSZC Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola Kalmár Zsigmond Szakképző Iskola Intézményegységének diákja kőműves szakmában a 4. helyezést érte el. Felkészítő oktatói Vörös Magdolna, Kneifel Imre és Nagy Imre (Nitebau Kft.)
 • Kürti-Szabó Zsombor, a HSZC Szentesi Pollák Antal Technikum diákja, informatikai rendszer- és alkalmazás- üzemeltető technikus szakmában 5. helyezést ért el. Felkészítő oktatói Kondor Csaba, Molnár Norbert és Faur István
 • Asztalos Amanda, HSZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégium tanulója, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmában 5. helyezést ért el. Felkészítő oktatói Gyarmati-Molnár Nikoletta, Horváth Erzsébet, Lovász Edit, Pipisné István Ildikó

Diákjaink nem csak az SZKTV-n és az OSZTV-n remekeltek, hanem más rangos országos és nemzetközi szakmai és sportversenyeken is megcsillogtatták tehetségüket.

A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola és a Kalmár Zsigmond Intézményegységének diákjai a következő eredményeket érték el:

 • Recski Tifani Kamilla és Patkós Rebeka Kinga, a XI. Országos Illéssy Gasztro Kupa országos ételművészeti versenyen díszcsomagolásban aranyérmesek lettek. Felkészítő oktató: Lengyel Tünde
 • Koncz Kitti több nívós cukrász megmérettetésen kiválóan szerepelt. Az V. Pataki János Emlékversenyen tanulói artisztika kategóriában aranyérmet és egy különdíjat is kiérdemelt. Az XI. Országos Illéssy Gasztro Kupa országos ételművészeti versenyen ezüstérmet és különdíjat vehetett át, valamint XVII. Pelikán Kupa Országos Gasztronómiai Kiállítás és Versenyről egy bronzéremmel térhetett haza. Felkészítő oktatója Bereczkiné Palócz Gyöngyi.
 • Nagy Mirtill Virág és Valkai Laura szintén cukrász versenyeken csapatban remekeltek. A XVII. Pelikán Kupa Országos Gasztronómiai Kiállítást és Versenyen aranyérmet, a XI. Országos Illéssy Gasztro Kupa országos ételművészeti versenyen pedig ezüstérmet szereztek. Őket szintén Bereczkiné Palócz Gyöngyi készítette fel.
 • Barta Éva a fogtechnika szakmában mutatta meg tehetségét. A Dr. Prágai Géza Országos Emlékversenyen protetika kategóriában 2. helyezést ért el, és egy igazán rangos nemzetközi fogtechnikai versenyen Csehországban, anatomikus viaszmintázás kategóriában 2. helyezést ért el. Felkészítette Belovai János és Nógrádi Zsuzsanna (InNovadent Fogtechnikai Labor)

A HSZC Eötvös József Technikum Szépészet és Sport ágazat diákjai az alábbi versenyeken értek el országos eredményeket:

 • Szántó Emese a Szép Magyar Beszéd versenyen szerezte meg a Kazinczy-díjat.
 • Nagypál Dóra a Gáspár Pomádé Fodrászversenyen, a XXIV. Regionális Fodrász és Kozmetikus versenyen és a Miskolci Kézműves Kupán konty kategóriában a dobogó legfelső fokára állhatott, valamint a Miskolci Kézműves Kupán 5. helyezést ért el női alaphajvágás kategóriában. Felkészítette Meszlényi Tamásné (ME-NA BT.)
 • Andula Zsanett, a Miskolci Kézműves Kupán fonással készített utcai frizura kategóriában ért el dobogós helyezést. Felkészítette Labádi Ilona oktató.
 • Sóki Beáta, a Miskolci Kézműves Kupán fonással készített utcai frizura kategóriában 2. helyezést ért el. Felkészítette Meszlényi Tamásné (ME-NA BT.)
 • Horváth Evelin is fodrász szakmában ért el kiváló eredményeket, szintén a Miskolci Kézműves Kupán konty kategóriában, a dobogó 2. fokára állhatott. Felkészítette Meszlényi Tamásné (ME-NA BT.)
 • Ugrai Panna Nóra, a Rövidpályás Országos Úszó Bajnokságon 1. helyezést ért el 100 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 100 m vegyesen és 3. helyezést 50 m gyors, 50 m hát és 200 m gyors úszásban. Az Úszó Világkupán 1. és 2. helyezést ért el 4x200 m gyorsváltóban. A Rövidpályás Europa Bajnokságon 6. helyezést ért el női gyorsváltó úszásban. Felkészítő edzője Máté Hunor (Hód Úszó SE).
 • Körömi Ábel, a VI. Eger Kupán (ökölvívás) Junior-54 kg kategóriában 1. helyezést ért el, valamint szintén a dobogó legfelső fokára állhatott az Ökölvívó Magyar Bajnokságon Junior-54 kg kategóriában. Felkészítő edzője Gál László (Szeged Boksz Klub).
 • Nagy Viktória, első helyezést szerzett a Fit Kid Országos Bajnokságon egyéni B kategóriában, a Fit Kid Országos Versenyen egyéniben 3. helyet, kis csapatban 1. helyet, nagy csapat tagjaként pedig 2. helyet szerzett. Szintén ezen a versenyen egyéni 2. helyet, kis csapatban 2. helyet, nagy csapatban 3. helyet ért el. Az Európa Bajnokságon Spanyolországban egyéni B kategóriában 4. helyet, csapatban 2. helyet, nagy csapatban pedig 6. helyezést ért el. Felkészítő edzője Rácz Ildikó (Fit-Kid SE).
 • Tunyogi Adorján, a Target Sprint Országos Sportlövő Bajnokságon Ifi egyéniben 1. helyezést ért el. Felkészítő edzője Dr. Szakonyi Gerda (Céltudat SE).
 • Kis Noel, a The Nort Sea Swim Meet Úszóversenyen 100 m gyors úszásban 1. helyezést szerzett, majd az Utánpótlás OB Úszáson 100 m gyors úszásban 1. helyezést, 100 m vegyes úszásban pedig 7. helyezést ért el. Felkészítő edzője Sibalin Dávid (Hód Úszó SE)
 • Ficzere Alexa Zoé, a Szolnok Open Országos Mazsorett Bajnokságon mini formáció-Bot kategóriában 1. helyezést ért el, Duóban pedig másodikat. Felkészítő edzője Baráth Beáta (Orosházi Mazsorett és Táncsport Egyesület).
 • Jucha Ada Imola, a Fekvenyomó Diákolimpián 2. helyezést, az Ifjúsági és junior Erőemelő VB-n összetettben 3. helyezést, valamint az Erőemelő Magyar Bajnokságon felhúzás kategóriában 1. helyet, fekvenyomás kategóriában pedig 3. helyezést ért el. Felkészítő edzője Otlokán Mihály (Herkules SE).

A HSZC Szentesi Boros Sámuel Technikum tanulói a gazdálkodás és logisztika területén jeleskedtek:

 • Szarka Nándor, a Luca Pacioli Középiskolás Versenyen ért el 1. helyezést. Felkészítő oktatói Szigetiné Mészáros Zsuzsanna és Bartuczné Józsa Anikó.
 • Kalabalukovich Dóra, Lőrincz Szabolcs és Brenner Tamás csapatban remekeltek. Egy nap alatt a logisztika körül (Neumann János Egyetem) versenyen 1. helyezést értek el. Felkészítette őket Deákné Horváth Mónika, Lőrincz Ildikó, Mihály István és Bimbó Róbert oktatók.

A HSZC Szentesi Pollák Antal Technikum diákjai távközlési versenyen nyújtottak kiemelkedő teljesítményt:

 • Bárány Gergő, Répa Erik és Takács Krisztián az "Az én távközlésem" távközlési versenyen, távközlésipar kategóriában csapatban értek el 1. helyezést. Felkészítő oktatójuk Ágoston Csaba.

 A HSZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikum tanulóinak kiemelkedő eredményei:

 • Lőrincz Tamara és Kulcsár Zsuzsanna csapatban értek el 2. helyezést bolti előkészítő részszakmában a Rugalmas tanulási utak versenyen. Felkészítette őket Mácsai Erzsébet és Horváthné Török Tünde oktatók.
 • Bóta Anna Ildikó, az Implom József Középiskolai Helyesíró Verseny Kárpát-medencei döntő szakképző iskola kategóriában 2. helyezést szerzett. Felkészítette Mácsai Anita oktató.

A HSZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégium diákjainak eredményei:

 • Jani Petra, a Pénzmesterek versenyen Nyugdíjpénztár kategóriában 1. helyezést ért el. Felkészítette Horváth Erzsébet oktató.
 • Szekeres Dóra Lili, a Luca Pacioli Középiskolás Versenyen 2. helyezést, a Talentumok I: Regionális Fogyasztóvédelmi Diákverseny Nemzetközi Döntőjén pedig csapatban szintén 2. helyezést ért el. Felkészítő oktatói Szekeres Krisztián, Lovász Edit és Pipisné István Ildikó.
 • Szekeres Krisztián Junior, a Talentumok I: Regionális Fogyasztóvédelmi Diákverseny Nemzetközi Döntőjén csapatban 2. helyezést ért el. Felkészítette Szekeres Krisztián oktató.

A HSZC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákja,

 • Szabó Márton, a JAF HOLZ Faipari E-Learning Versenyen ért el egy igazán szép eredményt, a dobogó legfelső fokára állhatott ő. Felkészítő oktatója Száraz András.

Szívből gratulálunk minden díjazottnak, és további sok sikert kívánunk nekik a jövőben!

GALÉRIA

Galéria

Kiemelkedő országos versenyeredmények díjazása 2024
Kiemelkedő országos versenyeredmények díjazása 2024
Kiemelkedő országos versenyeredmények díjazása 2024

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Ambrus Norbert kancellár

Ambrus Norbert: versenyképes alternatívát akarunk nyújtani a szakképzésben

Hatékony, jól szervezett, remekül működő szervezetrendszert örökölt meg Hegedűs Zoltántól a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum újonnan kinevezett kancellárja. Ambrus Norbert szerint ez tökéletes alap a folytatáshoz, egyúttal azt ígéri, legjobb szakmai tudásával igyekszik segíteni a további fejlődést.

2024. júl. 18.
HSZC
Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum: Elkötelezettség az oktatók szakmai fejlődése iránt

Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum: Elkötelezettség az oktatók szakmai fejlődése iránt

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum szakmai tevékenységében elkötelezett a folyamatos fejlődés mellett. Különös figyelmet fordítunk arra, hogy oktatóink lépést tartsanak az innovatív oktatási trendekkel és módszerekkel.

2024. júl. 16.
HSZC
Munkaerőpiaci képzések

Hasznosan töltenéd a nyarat és tanulnál valamit?

Csatlakozz Hódmezővásárhelyen, Makón és Csongrádon augusztusban induló ingyenes képzéseinkhez!

2024. júl. 9.
HSZC


KIMIKK
CsmkikEmberi Erőforrás TámogatáskezelőEmberi Erőforrások MinisztériumaHatártalanulHódmezővásárhely mobilalkalmazásNemzeti Tehetségkutató Program
Széchenyi 2020

  • SZC logo fehér
  • Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum

   6800 Hódmezővásárhely, Bajcsy-Zsilinszky Endre u. 7-9.

  • Telefon: +36 (62) 202-475

   E-mail: hszc.titkarsag@hiszk.hu

   OM azonosító: 203039

   Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/007549; E/2020/000182


  2024Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum