Hírek
HSZC
- ingyenes képzés
- felnőttképzés
- karrierlehetőség
Folyamatos a felnőttek szakképzése a HSZC iskoláiban
Ma már elvárás, hogy folyamatosan tanuljunk és képezzük magunkat – mondta a Rádió 7 Közös nevező című műsorában a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum főigazgatója.

Ma már elvárás, hogy folyamatosan tanuljunk és képezzük magunkat – mondta a Rádió 7 Közös nevező című műsorában a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum főigazgatója.
Kincses Tímea szerint a munkaerőpiacon történő érvényesülés feltétele mindez. Hozzátette: a felnőttek képzését ingyenesen végzik a HSZC intézményeiben, figyelembe véve a hallgató életkorát, munka- és időbeosztását, de akár az utazási költségek térítése is vonzó lehet a tanulni vágyó felnőtteknek.
Folyamatosan indítják a képzéseket a jelentkezők számának függvényében. Most decemberben például Szentesen a Pollák Antal Technikumban PLC-programozói, a Boros Sámuel Technikumban pedig Jövedéki ügyintéző (volt TB ügyintéző) képzés indul.
Tartalom forrása: radio7.hu
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

1370 sikeres vizsga, 1370 új lehetőség
Eredményesen zárult a 2025/2026-os tanév a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrumban.
HSZC

Erasmus+ programok formálják a HSZC diákjainak jövőjét
Hét sikeres Erasmus+ pályázatnak köszönhetően közel félmillió euró értékű támogatást nyert el a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum.
HSZC

Videón a Návay Bajza utcai telephelyének megújulása!
Megtekinthető a videó a Mechaverzum létrejöttéről.
HSZC


